Náš chov a výroba

Slovo kvalita u nás znamená chuť, čerstvosť a čistota produktu

 

 

 

 

Sme regionálny chovateľ, žiadny dovozca

Ako poľnohospodársky podnik Košeca obhospodarujeme úrodnú zem v krásnej oblasti Strážovských vrchov. Sústredíme sa na poľnohospodársku a živočíšnu výrobu. Aj počas cestovania po regióne Trenčianskeho kraja môžete vidieť náš pasúci sa dobytok. Na pozemkoch v katastroch obcí Ladce, Košeca, Košecké Podhradie, Ilava a Horná Poruba prispievame našou prácou k rozvoju rastlinnej a živočíšnej výroby na Slovensku i v regióne.

 

 

 

Spracovávame a predávame mäso, ktoré dobre poznáme

Sústredíme sa na chov hovädzieho dobytka bez trhovej produkcie mlieka, následné spracovanie tohto druhu mäsa a jeho predaj. Odstavčatá chováme z vlastnej poľnohospodárskej produkcie kvalitných krmív. Sezónne našim zákazníkom ponúkame i predaj jahňacieho mäsa. Mlieko nám dodáva spoľahlivý osvedčený dodávateľ, vďaka čomu vyrábame čerstvé syrové výrobky a kvalitné zreté syry z kravského mlieka.

 

 

 

Kvalitu ponúkame od chovu až po pult

Celý rok smerujeme naše úsilie nielen do chovu dobytka, ale aj do prípravy a uskladnenia krmiva, ktoré využívame v čase, kedy nie je možná voľná pastva zvierat. Keďže naším cieľom je predávať kvalitné mäso a kvalitné výrobky, kvalita stravy nášho dobytku je pre nás dôležitá. Seno aj krmoviny pochádzajú z pozemkov, ktoré si sami obhospodarujeme a zveľaďujeme. Jednoducho povedané, chceme mať celý proces chovu – od kŕmenia až po spracovanie mäsa - v našich rukách a pod kontrolou.

 

 

 

 

 

 

„Už pri chove hospodárskych zvierat dbáme na ich životné podmienky, stravu a zaobchádzanie s nimi.“

 

 

 

 

 

Mäso a mäsové výrobky pochádzajú z chovu,
ktorý poznáme. Je totiž náš.

 

 

 

 

 

 

Na farme v Ladcoch žijú naše jalovice, ktoré sa tu pasú, prezimujú a neskôr privedú na svet teliatka.

 

 

 

Na farme v Košeckom Podhradí chováme hovädzí dobytok plemena Charolayse, ktorý je základom našej živočíšnej výroby.

 

 

 

 

 

 

Na okolitých pasienkoch sa pasú naše ovce plemien Cigaja a Lacaune.

 

 

 

 

Na farme v Košeckom Podhradí chováme kríženca bielej ušľachtilej ošípanej (prasnica) s americkým plemenom Duroc (kanec). Toto bravčové mäso má ideálny pomer zloženia mäsa a tuku, vynikajúcu chuť a široké možnosti spracovania. 

 

 

 

 

Navštívte našu podnikovú predajňu

 

 

 

 

 

Galéria nášho chovu

 

Kontaktujte nás
Meno:
Telefón:
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia