Zabíjačkové dobroty z Košeckého dvora

 

Nech sa páči, vyberte si!

 

 

 

 

Jaternice mäsové svetlé

 

 

 

 

 

Receptúra mäsových jaterníc je naša vlastná. Sú svetlé, ryžové a bezlepkové. Jaternice predávame celoročne, nie sú sezónnym výrobkom, nakoľko si ich naši zákazníci veľmi obľúbili a kupujú ich u nás pravidelne. Plníme ich do bravčových čriev. Po zakúpení vám ich zabalíme do papiera, prípadne do bioplastového vrecka. Jaternice je možné na požiadanie zabaliť vákuovo.

 

 

 • Trvanlivosť: 7 dní
 • Skladovanie: 2 °C až 5 °C
 • Balenie: na váhu alebo vákuovo
 • Zloženie: bravčové mäso, jedlá soľ, majoránka, prírodné korenie, cesnak, ryža, cibuľa
 
 • Výživové hodnoty výrobku: bielkoviny 11,44 %, tuk 13,07 %, soľ 10,40 g/kg, cukor (ako sacharóza) 0,60 %, sacharidy 9,36 %, nasýtené mastné kyseliny 4,14 %, energetická hodnota 837,20 kJ/200,80 kcal na 100 g

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Košecká tlačenka

 

 

 

 

 

Tlačenka je na našom pulte celoročne, takže ak na ňu máte chuť, stačí k nám prísť. Ak si radi vyrábate tlačenku doma, v našej predajni nájdete celoročne ponuku bravčového mäsa zo slovenského chovu a tak sa môžete pustiť do varenia vlastnej receptúry. Naša tlačenka je poctivá zložením, aj chuťou. Môžeme vám ju predať vcelku, alebo nakrájať. Balíme ju do papiera, na požiadanie aj vákuovo.

 

 

 • Trvanlivosť: 7 dní
 • Skladovanie: 2 °C až 5 °C
 • Balenie: na váhu alebo vákuovo
 • Zloženie: bravčové mäso, jedlá soľ, majoránka, prírodné korenie, cesnak, voda (ovar)
 
 • Výživové hodnoty výrobku: bielkoviny 16,67 %, tuk 10,62 %, soľ 12,40 g/kg, cukor (ako sacharóza) < 0,50 %, sacharidy < 0,50 %, nasýtené mastné kyseliny 3,36 %, energetická hodnota 676,30 kJ/162,30 kcal na 100 g

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Košecká slanina údená

 

 

 

 

 

Voňavá údená slanina je súčasťou stálej ponuky našich výrobkov. Na požiadanie zákazníka ju vieme zabaliť aj vákuovo, štandardne ju balíme do papiera. Zákazník si vyberie kus, ktorý sa mu páči, je možné ho prekrojiť či nakrájať. Slanina je neoddeliteľnou súčasťou slovenskej kuchyne, tá naša má aj "mäsko, aj slaninku".

 

 

 • Trvanlivosť: 14 dní
 • Skladovanie: 2 °C až 5 °C
 
 • Balenie: vákuovo balené, alebo na váhu
 • Zloženie: bravčový bok bez kosti, jedlá soľ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bravčová masť

 

 

 

 

 

Poctivá bravčová masť je u nás dostupná celoročne. Topíme ju z bravčovej slaniny, pričom ošípané majú kvalitnú stravu a chované sú na Slovensku. Masť predávame v bioplastovej miske, v ktorej ju môžete uchovať nielen počas používania, ale aj skladovať v chladničke alebo v mraziaku.

 

 

 • Trvanlivosť: 3 mesiace
 • Skladovanie: 2 °C až 5 °C
 
 • Balenie: balenie po 1 kg
 • Zloženie: bravčová slanina

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oškvarky krájané

 

 

 

 

 

Bravčové krájané oškvarky predávame na váhu, dostupné sú celoročne. Balíme ich do bioplastových obalov, ktoré sa dajú kompostovať, prípadne sa po vhodení do komunálu ľahko rozložia. Oškvarky sú skvelé v pagáčikoch, v oškvarkovej nátierke alebo len tak, s chlebíkom natretým masťou.

 

 

 • Trvanlivosť: 1 mesiac
 • Skladovanie: 2 °C až 5 °C
 
 • Balenie: balenie po cca 300 g, alebo na váhu
 • Zloženie: bravčová slanina

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oškvarková nátierka

 

 

 

 

 

Oškvarková nátierka je vyrobená podľa našej vlastnej receptúry. Obsahuje len oškvarky, kápiu, horčicu, cibuľu, cesnak, čierne korenie a soľ. Používame iba prírodné konzervanty a dochucovadlá. Chutná je s chlebom, ktorý sa dá u nás tiež zakúpiť, alebo na jednohubkách. Táto nátierka sa veľmi rýchlo míňa a tak odporúčame preveriť si jej dostupnosť telefonicky, alebo si ju objednať. Predávame ju v bioplastovej miske.

 

 

 • Trvanlivosť: 14 dní, alebo do 24 hodín od otvorenia balenia
 • Skladovanie: 0 °C až 5 °C
 
 • Balenie: balenie po 300 g
 • Zloženie: bravčové oškvarky, sušená cibuľa, sušený cesnak, sterilizovaná paprika, jedlá soľ, čierne korenie, horčica

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zabíjačkové dobroty a chutný chlieb ladia k sebe!

 

 

 

 

 

 

 

Kváskový ražný chlieb

Všetci, ktorí majú radi poctivý kváskový chlieb si prídu na svoje aj v našej predajni. Ražný kváskový chlieb k nám príde každý utorok čerstvý a je možné si ho telefonicky vopred objednať na 042/381 0154 (cena 5 € za kus, chlieb váži cca 1 kg). Kváskové chleby potrebujú pri príprave a pečení viac času, odmenia sa vám však tým, že sú ľahšie stráviteľné. Tento chlieb vydrží dlho chutný, neosychá, nezostane gumový, má vláčnu striedku, chrumkavú kôrku a jemne kyselkavú chuť, na ktorú keď si raz zvyknete, už jej budete len ťažko odolávať.

 

 

 

 

 

Cenník mäsových výrobkov

 

 

 

 

 

Zakúpené mäsové výrobky vám u nás bezplatne zabalíme vákuovo.
Ochutnávka výrobkov je u nás samozrejmosťou.
Chápeme, že musíte skúsiť to, čo kupujete.

 

 

 

 

 

 

„Mäsové výrobky sme pripravovali jednoducho, pretože v jednoduchosti je podľa nás krása aj chuť.“

 

 

 

 

 

 

Prečo kupovať naše výrobky?

 

 

 

 

 

Poctivé zloženie výrobkov

V zložení našich mäsových výrobkov nájdete len mäso a korenie. Používame iba prírodné konzervanty ako sú živé kultúry, soľ, paprika, cesnak. Výrobky preto môžeme označiť za poctivé, čo sa zloženia týka.

 

 

Žiadna rýchlosoľ, žiadne zmesi korenín

Už tieto prísady obsahujú v sebe konzervanty, ktoré by sme zbytočne do našich výrobkov dostali. A to nechceme. Používame preto prvotné (prírodné) korenie ako čierne korenie, soľ, majoránka, cesnak, cibuľa či paprika v pomeroch podľa našich receptúr.

 

 

 

Používame len prírodné črevá

Pokiaľ je potrebné naše mäsové výrobky nadievať do čriev, používame len prírodné črevá. V našom prípade kalibrované baranie alebo bravčové črevá. Výsledok sa prejaví na chuti samotného výrobku, aj na jeho kvalite.

 

 

 

 

 

Aj obal vplýva na chuť a kvalitu produktu

 

 

 

 

 

Používame papier

Záleží nám na tom, do akých obalov balíme naše mäsové produkty. Mäso a mäsové výrobky balíme najmä do papierových obalov, ktoré sú jemne potiahnuté voskom. Takýto obal nie je zdraviu škodlivý, zabalené mäso či mäsové výrobky sa v ňom nekyslia, nekazia a udržia si dlhšie svoju kvalitu. Používame obaly, ktoré nie sú bielené a v komunálnom odpade sa preto ľahko rozložia.

 

 

 

 

 

 

 

Zabalíme vám aj do bioplastu

V prípade, že je potrebné zabaliť väčšie množstvo produktov, alebo nie je papierový obal na prenos výrobkov dostačujúci, využívame ako alternatívu plastových vreciek a obalov bioplastové misky a bioplastové vrecká. Bioplastové misky môžete po spotrebovaní ich obsahu vhodiť do kompostu alebo do komunálu, to isté platí aj pre bioplastové vrecká. Bioplast sa v komunále rýchlejšie rozloží. Bioplast nemá negatívny vplyv na chuť či kvalitu výrobku, práve naopak.

 

 

 

 

 

 

 

Späť na celú ponuku

 

Kontaktujte nás
Meno:
Telefón:
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia