Párky a špekačky z Košeckého dvora

 

Nech sa páči, vyberte si!

 

 

 

 

Košecké jemné párky

 

 

 

 

 

Domáce jemné párky z našej výroby sú vhodné aj pre najmenších stravníkov, nakoľko v ich zložení nenájdete rýchlosoľ. Mleté sú naozaj na jemno a ich zloženie je poctivo mäsové a bezlepkové. Plníme ich do kalibrovaných baraních čriev a zabalíme vám ich do papiera, alebo do bioplastového vrecka. Na požiadanie balíme párky aj vákuovo.

 

 

 • Trvanlivosť: 7 dní
 • Skladovanie: 2 °C až 6 °C
 
 • Balenie: vákuovo balené, alebo na váhu
 • Zloženie: 75 % bravčové mäso, 25 % hovädzie mäso, jedlá soľ, prírodné korenie, zemiakový škrob

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Košecké pikantné párky

 

 

 

 

 

Pre tých, ktorí si radi doprajú aj mierne pikantnejšie párky, odporúčame práve tieto. Plníme ich do kalibrovaných baraních čriev a vhodné sú ako na raňajky či večere, tak do varenia. Opäť sú bezlepkové, takže ich zloženie docenia aj tí, ktorí majú problém s celiakiou. Plníme ich do kalibrovaných baraních čriev a zabalíme vám ich do papiera, alebo do bioplastového vrecka. Na požiadanie balíme párky aj vákuovo.

 

 

 • Trvanlivosť: 7 dní
 • Skladovanie: 2 °C až 6 °C
 • Balenie: vákuovo balené, alebo na váhu
 • Zloženie: 75 % bravčové mäso, 25 % hovädzie mäso, jedlá soľ, prírodné korenie, paprika, zemiakový škrob
 
 • Výživové hodnoty výrobku: bielkoviny 15,21 %, tuk 14,37 %, soľ 19,10 g/kg, cukor (ako sacharóza) < 0,50 %, sacharidy < 0,50 %, nasýtené mastné kyseliny 6,17 %, energetická hodnota 790,30 kJ/190,20 kcal na 100 g

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Párky obyčajné

 

 

 

 

 

Obyčajné párky si pamätáme všetci, predávajú sa stále, no ich zloženie nebýva vždy poctivé. U nás je to však inak! Ak dostanete ráno chuť na lahodné a nemastné párky, alebo hľadáte párky, ktoré sa dajú osmažiť či vziať na výlet, chatu alebo opekačku, našli ste tie pravé. Párky sa hodia aj k prívarkom. Plníme ich do bravčových čriev a zabalíme vám ich do papiera, alebo do bioplastového vrecka. Na požiadanie balíme párky aj vákuovo.

 

 

 • Trvanlivosť: 7 dní
 • Skladovanie: 2 °C až 6 °C
 • Balenie: vákuovo balené, alebo na váhu
  Zloženie: 75 % bravčové mäso, 25 % hovädzie mäso, jedlá soľ, prírodné korenie, zemiakový škrob

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Špekačky

 

 

 

 

 

Opekačka bez špekačiek nie je opekačkou. Naše skutočne mäsové špekačky vám zachutia ako v prírode, tak doma počas varenia. Plníme ich do hovädzích čriev, sú bezlepkové, neštípu. Zabalíme vám ich do papiera, alebo do bioplastového vrecka. Na predajni ich mávame zvyčajne celoročne, počas letnej sezóny opekačiek a grilovačiek ich pravidelne dopĺňame na pult. Na požiadanie balíme špekačky aj vákuovo - budú sa vám lepšie niesť na chatu alebo do lesa k opekačke.

 

 

 • Trvanlivosť: 7 dní
 • Skladovanie: 2 °C až 6 °C
 • Balenie: vákuovo balené, alebo na váhu
 • Zloženie: 75 % bravčové mäso, 25 % hovädzie mäso, jedlá soľ, prírodné korenie, zemiakový škrob
 
 • Výživové hodnoty výrobku: bielkoviny 14,68 %, tuk 20,76 %, soľ 20,10 g/kg, cukor (ako sacharóza) < 0,50 %, sacharidy < 0,50 %, nasýtené mastné kyseliny 8,11 %, energetická hodnota 1018,00 kJ/245,60 kcal na 100 g

 

 

 

 

 

 

 

 

 

K párke či špekačke sa hodí dobrý chlebík!

 

 

 

 

 

 

 

Kváskový ražný chlieb

Všetci, ktorí majú radi poctivý kváskový chlieb si prídu na svoje aj v našej predajni. Ražný kváskový chlieb k nám príde každý utorok čerstvý a je možné si ho telefonicky vopred objednať na 042/381 0154 (cena 5 € za kus, chlieb váži cca 1 kg). Kváskové chleby potrebujú pri príprave a pečení viac času, odmenia sa vám však tým, že sú ľahšie stráviteľné. Tento chlieb vydrží dlho chutný, neosychá, nezostane gumový, má vláčnu striedku, chrumkavú kôrku a jemne kyselkavú chuť, na ktorú keď si raz zvyknete, už jej budete len ťažko odolávať.

 

 

 

 

 

Cenník mäsových výrobkov

 

 

 

 

 

Zakúpené mäsové výrobky vám u nás bezplatne zabalíme vákuovo.
Ochutnávka výrobkov je u nás samozrejmosťou.
Chápeme, že musíte skúsiť to, čo kupujete.

 

 

 

 

 

 

„Mäsové výrobky sme pripravovali jednoducho, pretože v jednoduchosti je podľa nás krása aj chuť.“

 

 

 

 

 

 

Prečo kupovať naše výrobky?

 

 

 

 

 

Poctivé zloženie výrobkov

V zložení našich mäsových výrobkov nájdete len mäso a korenie. Používame iba prírodné konzervanty ako sú živé kultúry, soľ, paprika, cesnak. Výrobky preto môžeme označiť za poctivé, čo sa zloženia týka.

 

 

Žiadna rýchlosoľ, žiadne zmesi korenín

Už tieto prísady obsahujú v sebe konzervanty, ktoré by sme zbytočne do našich výrobkov dostali. A to nechceme. Používame preto prvotné (prírodné) korenie ako čierne korenie, soľ, majoránka, cesnak, cibuľa či paprika v pomeroch podľa našich receptúr.

 

 

 

Používame len prírodné črevá

Pokiaľ je potrebné naše mäsové výrobky nadievať do čriev, používame len prírodné črevá. V našom prípade kalibrované baranie alebo bravčové črevá. Výsledok sa prejaví na chuti samotného výrobku, aj na jeho kvalite.

 

 

 

 

 

Aj obal vplýva na chuť a kvalitu produktu

 

 

 

 

 

Používame papier

Záleží nám na tom, do akých obalov balíme naše mäsové produkty. Mäso a mäsové výrobky balíme najmä do papierových obalov, ktoré sú jemne potiahnuté voskom. Takýto obal nie je zdraviu škodlivý, zabalené mäso či mäsové výrobky sa v ňom nekyslia, nekazia a udržia si dlhšie svoju kvalitu. Používame obaly, ktoré nie sú bielené a v komunálnom odpade sa preto ľahko rozložia.

 

 

 

 

 

 

 

Zabalíme vám aj do bioplastu

V prípade, že je potrebné zabaliť väčšie množstvo produktov, alebo nie je papierový obal na prenos výrobkov dostačujúci, využívame ako alternatívu plastových vreciek a obalov bioplastové misky a bioplastové vrecká. Bioplastové misky môžete po spotrebovaní ich obsahu vhodiť do kompostu alebo do komunálu, to isté platí aj pre bioplastové vrecká. Bioplast sa v komunále rýchlejšie rozloží. Bioplast nemá negatívny vplyv na chuť či kvalitu výrobku, práve naopak.

 

 

 

 

 

 

 

Späť na celú ponuku

 

Kontaktujte nás
Meno:
Telefón:
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia